DĖL DARBO ORGANIZAVIMO BŪTINŲ SĄLYGŲ

Spalio 19 d.

ALGORITMAI:

Sąlytį su COVID-19 sergančiuoju ne ugdymo įstaigoje turėjo vaikas, besimokantis pagal ikimokyklinio, priešmokyklinio, pradinio, vidurinio ar pagrindinio mokymo programą

Sąlytį su COVID-19 sergančiuoju ugdymo įstaigoje turėjo vaikas, besimokantis pagal ikimokyklinio ar priešmokyklinio, ugdymo programą

Sąlytį su COVID-19 sergančiuoju TURĖJO VAKCINUOTAS ARBA PERSIRGĘS ugdymo įstaigos darbuotojas

Sąlytį su COVID-19 sergančiuoju TURĖJO NEVAKCINUOTAS ARBA NEPERSIRGĘS ugdymo įstaigos darbuotojas

Sąlytį su COVID-19 sergančiuoju ugdymo įstaigoje turėjo vaikas, besimokantis pagal pradinio, vidurinio ar pagrindinio ugdymo programą

Spalio 15 d.

PAVIRŠIŲ TYRIMO REZULTATAI

Informuojame, kad siekiant valdyti infekcijos plitimą darželyje, Vilniaus visuomenės sveikatos biuro specialistas 2021 m. spalio 12 d. (antradienį) atliko visų darželio grupių aplinkos paviršių tyrimą.

Įvertinę gautus tyrimo rezultatus, laboratorijos mokslininkai įžvelgia, kad visų grupių situacija yra gera, taikomos viruso valdymo priemonės yra veiksmingos.

Grupėje bei darželyje ir toliau bus taikomos prevencinės priemonės – griežta grupių izoliacija, ugdymo proceso organizavimas siekiant sumažinti asmenų kontaktavimą, patalpų vėdinimas ir valymas, dezinfekcija, asmeninių apsaugos priemonių dėvėjimas ir atstumo laikymasis.

Jei turite klausimų, maloniai kviečiame kreiptis į visuomenės sveikatos specialistę Daivą  Minkevičiūtę tel. 8 653 34771 arba darželio administraciją tel. 8 5 2474182.

Spalio 13 d.

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos informacija dėl izoliavimo tvarkos:

Didelės rizikos sąlytį turėjusių asmenų izoliavimas

Spalio 8 d. 

GRUPIŲ APLINKOS PAVIRŠIŲ TYRIMAS

Siekiant efektyviau valdyti koronaviruso infekcijos plitimą, nuo šios savaitės darželyje planuojama pradėti taikyti grupių aplinkos paviršių tyrimą ir jį kartoti kas dvi savaites. Tyrimas atliekamas  molekulinės genetikos metodu koronaviruso infekcijos pėdsakams nustatyti, jo ėminiai imami nuo įvairių, dažnai liečiamų aplinkos paviršių.

Pažymime, kad organizuojant tokį tyrimą darželyje yra įprastai laikomasi visų aplinkos higienos reikalavimų, o ėminiai imami, kai grupės patalpos yra tuščios. Ėminių ėmimas bus tęsiamas ir atliekamas 2021 m. spalio 12 d. nuo 10.30 iki 12 val., kai vaikai bus lauke.

Kaskart atlikus minėtą tyrimą visa ugdymo įstaigos bendruomenė bus informuota apie gautus tyrimo rezultatus jų grupėse. Tokiu būdu bus atliekama stebėsena, kad visa darželio bendruomenė jaustųsi saugiau esant sudėtingai epidemiologinei situacijai savivaldybėje.

Tais atvejais, kai konkrečios grupės aplinkoje ant paviršių bus rastas didelis virusinės medžiagos kiekis, dėl saugumo bus rekomenduojama profilaktiškai pasitikrinti dėl COVID-19 ligos. Būtent tokia situacija yra pagrindas įtarti, kad grupėje galimai yra COVID-19 sergantis vaikas arba darželio darbuotojas, todėl bus sudaryta galimybė visiems sutinkantiems darželio grupės nariams (darbuotojams, vaikams ir jų tėvams, globėjams, rūpintojams) atlikti greitąjį antigeno testą.

Profilaktinis tyrimas bus organizuojamas laikantis savanoriškumo principo: sudarant sąlygas savarankiškai užsiregistruoti ir nuvykti į mobilųjį patikros punktą pasirinktu laiku.

 

INFORMUOJAME

Rugsėjo 28 d.

KONSULTACIJOS DĖL IZOLIACIJOS IR KITŲ KLAUSIMŲ, SUSIJUSIŲ SU KORONAVIRUSU

Nuo šiol tėvai (globėjai, rūpintojai) gali konsultuotis dėl izoliacijos ir kitų COVID-19 klausimų, rašydami el. laišką budintis@vvsb.lt arba skambinant tel.: +37065801302

Rugsėjo 23 d.

Nuo rugsėjo 23 d. trumpėja izoliacijos trukmė, specialus izoliacijos algoritmas – ugdymo įstaigoms

Nuo šiandien izoliacijos trukmė sąlytį turėjusiems asmenims trumpėja nuo 14 iki 10 dienų. Kaip ir anksčiau, suteikiama galimybė susitrumpinti izoliaciją, ne anksčiau kaip 7 izoliacijos dieną atliktus PGR tyrimą ir gavus neigiamą rezultatą, jei asmeniui nepasireiškia ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomai, t. y. staiga prasidėjęs bent vienas iš šių simptomų: karščiavimas, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas. Primename, kad anksčiau tokiu metu atlikus testą izoliacija buvo trumpinama iki 10 dienų.

Esant kontaktui ugdymo įstaigoje, sprendžiant dėl izoliacijos, patvirtintas atskiras algoritmas, leidžiantis lanksčiau vertinti susidariusią situaciją, maksimaliai išlaikant tiek ugdymo tęstinumą, tiek švietimo procese dalyvaujančių asmenų saugumą.

Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo procese, nustačius COVID-19 ligos atvejį, izoliuojamas asmuo, kuriam patvirtinta koronaviruso infekcija. Įstaigos personalui taikoma izoliacija įprasta tvarka, ugdytiniai dalyvauja ugdymo procese.

Pažymėtina, kad visais atvejais neizoliuojami pagal pilną vakcinavimo schemą paskiepyti ir persirgę asmenys.

Visais atvejais ūmios viršutinių kvėpavimo takų infekcijos simptomus jaučiantys asmenys neturi dalyvauti ugdymo procese ir patariama atlikti PGR tyrimą.

Atkreipiame dėmesį, kad tiek 10 dienų izoliacijos trukmė, tiek naujasis algoritmas ugdymo įstaigose taikomas tik naujai izoliuojamiems asmenims, taigi, tie, kurie iki teisės akto įsigaliojimo jau yra izoliacijoje po kontakto ugdymo įstaigoje, tęsti ugdymo proceso testuojantis negalės, tačiau galės susitrumpinti izoliacijos terminą pagal naują tvarką.

Rugpjūčio 27 d.

Ruošiantis grįžti į darželius ir mokyklas,  švietimo bendruomenėje kyla daug klausimų. Tikimės, kad bent į dalį jų rasite specialiai ugdymo įstaigoms parengtoje svetainėje, kurioje paskelbta informacija apie saugumo sąlygas skirtingose švietimo pakopose, testavimą, skiepijimą, taip pat aktualūs dokumentai, operacijų vadovo – sveikatos apsaugos ministro sprendimai, ugdymo kintant pandeminei situacijai scenarijai.

Kviečiame apsilankyti  https://mokyklabecovid.lt/, dalintis nuoroda su savo bendruomene.

Informacija svetainėje nuolat pildoma, šiandien paskelbėme informacinį filmuką apie moksleivių nuo 12 metų skiepijimą – maloniai prašome pasidalinti su mokinių tėveliais.

Saugių, sveikų naujų mokslo metų!

Pagarbiai,

Švietimo, mokslo sporto ministerija

Rugpjūčio 18 d.

Gerb. Įstaigos bendruomene,

Atsižvelgdami į augantį COVID-19 susirgimų skaičių, primename apie skiepų svarbą bei naudą savo artimiesiems ir jei to kol kas nepadarėte patys, nedelsti ir pasiskiepyti!

Juk tai pagrindinis kelias į pandemijos suvaldymą. Pažymime, kad skiepijimo procesas yra nepaprastai svarbus norint greičiau sugrįžti į įprastą gyvenimo tempą, apsaugoti savo ir kitų sveikatą bei gyvybes.

Ypač svarbu, kad ikimokyklinio/priešmokyklinio bei žemesniųjų klasių tėvai (globėjai, rūpintojai), palydėdami mažuosius  š. m. rugsėjį įugdymo įstaigas ir nebūdami pasiskiepiję, nesusidurtų su  sunkumais dėl dalyvavimo mokslo metų pradžios ar kitose ugdymo įstaigų šventėse bei renginiuose.

Savalaikis pasiskiepijimas yra ypatingai aktualus visai ugdymo įstaigų bendruomenei. Pabrėžiame, kad šiuo metu yra sudarytos visos galimybės patogiai ir greitai pasiskiepyti.

Jūsų patogumui po  Vilnių keliauja skiepobusas, kuriame skiepijimas vyksta be išankstinės registracijos.

Skiepobuso grafiką rasite ir skiepytis galima  užsiregistravus https://vakcina.vilnius.lt/

Dėkojame už bendradarbiavimą ir supratimą!

Būkime sveiki!

Vilniaus miesto savivaldybės ir lopšelio-darželio administracija

Liepa

Birželis – rugpjūtis

Kaip elgtis esant karštai oro temperatūrai lauke?

Infografikas del karsciu

Birželio 10 d.

Mieli tėveliai, vasara prasidėjo, o kartu su ja ir maudymosi sezonas. Kreipiamės į Jus norėdami priminti, kaip svarbu pasikalbėti apie saugų elgesį prie vandens su vaiku!

Daugiau informacijos apie saugų elgesį bei pirmąją pagalbą nelaimės atveju kviečiame žiūrėti Vilniaus visuomenės sveikatos biuro „Vilnius sveikiau“ parengtoje vaizdinėje informacijoje.

Vaizdo klipas: https://www.youtube.com/watch?v=B3-50ukPY1U 

Gegužės 31 d.

Gerb. tėveliai,

Gavome lopšelyje – darželyje „Saulėgrąža“ atlikto paviršių tyrimo, ieškant SARS-CoV-2 viruso pėdsakų, rezultatus. Situacija yra gera, niekur nerasta reikšmingo, didelio viruso kiekio. Vidutinis virusinės medžiagos kiekis, nustatytas dviejuose mėginiuose, tikėtina, yra sietinas su ankstesniais vaikų užsikrėtimų atvejais.  Įvertinę gautus tyrimo rezultatus, Gyvybės mokslų centro mokslininkai įžvelgia, kad mūsų darželio situacija yra gera, taikomos viruso valdymo priemonės yra veiksmingos. Grupėse bei darželyje ir toliau bus taikomos prevencinės priemonės.

Gegužės 25 d.

Laiškas bendruomenei dėl aplinkos paviršių testavimo

Gegužės 10 d.

DĖL COVID-19 ligos

Gerb. lopšelio-darželio „Saulėgrąža“ bendruomenės nariai,

Informuojame, kad mūsų įstaigos 4 ugdytiniams patvirtintas susirgimas COVID-19 liga. Prašome Jus išlikti ramiems ir pažymime, kad buvo nedelsiant imtasi visų reikiamų saugumo priemonių ir vaikų ugdymo procesas organizuojamas sklandžiai bei laikantis visų saugumo reikalavimų bei rekomendacijų. Situacijai keičiantis, nedelsdami informuosime papildomai.

 

Prašome atidžiai stebėti savo ir vaikų sveikatos būklę, karščiuojant ar jaučiant peršalimo požymius, konsultuotis su šeimos gydytoju ir likti namie.

Saugokime save ir kitus!

Kilus klausimų, maloniai kviečiame skambinti grupių pedagogams ar darželio tel. 8(5) 247 41 82

 

Balandžio 19 d.

Paskaitos vyks „Zoom“ vaizdo konferencijų ir pokalbių platformoje.
Į paskaitas galite registruotis čia: https://cutt.ly/8vaWkkN

Balandžio 14 d.

Vilnius sveikiau – balandžio mėnesio naujienlaiškis

https://preview.mailerlite.com/r6a7j3/1663543110233233684/r1y6/

Kovo 10 d.

Vilnius Sveikiau _kovo mėnesio naujienlaiškis

Vasario 10 d.

„Vilnius Sveikiau“  vasario mėnesio naujienlaiškis

Vasario 5 d.

Projekto E-vaikai rekomendacijos sveikatos priežiūrai

Sausio 18 d.

Sausio 14 d.

Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro

Ikimokyklinio ugdymo įstaigų visuomenės sveikatos priežiūros skyriaus specialistė Liuciana Grinienė supažindina lopšelio-darželio ,,Saulėgrąža“ bendruomenę su VILNIUS SVEIKIAU naujienlaiškio informacija ir rekomendacijomis. Skaityti plačiau

Sausio sveikatos žinių naujienlaiškyje 

 

Sausio 8 d.

Pandemijai tebesitęsiant, ir toliau galios karantino apribojimai. Darbas įstaigose organizuojamas laikantis jau įprastų, būtinų saugumo sąlygų. Vyriausybė rekomenduoja ikimokyklinukus ir priešmokyklinukus į ugdymo įstaigą leisti tik tada, kai tėvai neturi galimybės dirbti nuotoliniu būdu. Jei tėvams nepavyksta suderinti darbo iš namų ir vaiko priežiūros arba tėvai nusprendžia vaiko neleisti į ugdymo įstaigą, nuo sausio pradžios jie galės vaiką iki aštuonerių metų prižiūrėti namuose ir gauti ligos išmoką. Tokia galimybe galės pasinaudoti ne tik tėvai ar globėjai, bet ir dirbantys seneliai.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija primena, kokiais atvejais išduodamas nedarbingumo pažymėjimas nesergančio vaiko priežiūrai ir kada skiriama didesnė ligos išmoka susirgus COVID-19 vykdant profesinę veiklą:

https://socmin.lrv.lt/lt/naujienos/nedarbingumas-ir-ligos-ismokos-tesiantis-pandemijai-ka-svarbu-zinoti-2021-metais?fbclid=IwAR0WMphz1uldCC4yZeunMeHtg0Q0EmdZWPBuXn7X7QkZhZZ_6jpIdqp2NzE

 

 

Sausio 8 d.

Gerbiami tėveliai, kadangi lopšelio-darželio ,,Saulėgrąža“ buhalterė sulaukia daug užklausų dėl mokesčio, primename, jog gruodžio mėn. ugdymo mokestis nelankantiems vaikams buvo neskaičiuojamas  gruodžio 9 – 31 dienomis  (plačiau informacija apie įsigaliojusį teisės aktą skelbta gruodžio 9 d. šiame lange – žiūrėti žemiau ir svetainės lange PASLAUGOS →Mokestis už vaiko išlaikymą).  Taip pat gruodžio 9 d. visų grupių tėvų komitetų atstovams direktorė išsiuntė laiškus su šia aktualia informacija. Jei nelankėte darželio visą mėnesį, ugdymo mokestį  turite sumokėti gruodžio 1-8 d. laikotarpiu, t. y. už 6  darbo dienas.

 

 

Gruodžio 9 d.

Dėl darbo organizavimo nuo š. m. gruodžio 9 d.

Atsižvelgdami į epidemiologinę situaciją šalyje ir vadovaudamiesi 2020 m. gruodžio 7 d. Vyriausybės nutarimu Nr. 1364 „Dėl Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2020 m. lapkričio 4 d. nutarimo Nr. 1226 „Dėl karantino Lietuvos Respublikos teritorijoje paskelbimo pakeitimo“

https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/960690a0389411eb8d9fe110e148c770

ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo veiklą organizuojame remiantis šiuo teisės aktu (nutarimas įsigalioja nuo š. m. gruodžio 9 d.).

                                                                             

Rekomenduojama ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programose dalyvauti tik tiems vaikams, kurių tėvai (įtėviai, globėjai) neturi galimybių dirbti nuotoliniu būdu.

 

Nuo gruodžio 9 d. iki gruodžio 31 d. vaikams, kurie darželio nelankys, ugdymo ir maitinimo  mokestis bus neskaičiuojamas.

Nuotolinį ugdymą  užtikrinsime  grupėse mokytojų drauge su tėveliais aptartu ir priimtinu  būdu bei formomis, remiantis  vaiku ugdymo namuose infografiku .

Socialinę pašalpą gaunančių šeimų vaikams, kurie nelankys ikimokyklinio ugdymo įstaigos, sausų maisto davinių išdavimas nebus organizuojamas, kadangi jie nemokės ugdymo mokesčio.

Pažymime, kad griežtai draudžiama atvykti į ugdymo įstaigą, jaučiantiems COVID-19 simptomus:

 1. karščiavimą;
 2. kosulį;
 3. pasunkėjusį kvėpavimą;
 4. skonio ar kvapo netekimą;

arba

 1. turėjusiems kontaktą su COVID-19 sergančiu asmeniu;
 2. grįžus iš COVID-19 paveiktų valstybių.

Būkime sveiki!  Saugokime save ir kitus!

 

 

Lapkričio 18 d.

Šiuo metu mes visi bijome susirgti, saugome save, vieni kitus, o užsikrėtus jaučiame didelę baimė, neviltį ir net kaltės jausmą. Kviečiame kartu mažinti blogus jausmus pandemijos metu. Kaskart išgirdę, kad kas nors serga, ar užkrėtė kitą priminkime kad:

 • sergantis žmogus nepasirinko pats susirgti. Sergantis asmuo gali jaustis vienišas

NUOŠIRDUS RŪPESTIS IR DĖMESYS GALI BŪTI DIDELĖ PAGALBA;

 • žmogus užsikrėtęs ar bijantis užkrėsti kitus, gali jausti kaltę

RAGINIMAS NEPASIDUOTI IR DRĄSIAI PASAKYTI, KAD SERGA GALI PADĖTI IŠSAUGOTI KITŲ SVEIKATĄ;

 • asmuo, kuris susirgo ir galimai užkrėtė kitus, neretai jaučia aplinkinių kaltinimus

KALTINIMAI NIEKAM NEPADĖJO PASVEIKTI AR NEUŽSIKRĖSTI. PALAIKYKIME VIENI KITUS;

 • žmogus, kuriam reikia izoliuotis, gali pykti, ypač jei griūna visi planai

PAAIŠKINKIME, KAD IZOLIACIJA YRA VIENINTELIS BŪDAS PADĖTI SAU IR KITIEMS, KAD VIRUSAS NEPLISTŲ.

 

Lapkričio 6 d.

DARBO ORGANIZAVIMAS NUO LAPKRIČIO 9 D.

Nuo 2020 m. lapkričio 7 d. skelbiamas karantinas visoje Lietuvos Respublikos teritorijoje.

Ikimokyklinis ir priešmokyklinis  ugdymas vykdomi įprastu arba nuotoliniu būdu, užtikrinant valstybės lygio ekstremaliosios situacijos operacijų vadovo nustatytas asmenų srautų valdymo, saugaus atstumo laikymosi ir kitas būtinas visuomenės sveikatos saugos, higienos, asmenų aprūpinimo būtinosiomis asmeninėmis apsaugos priemonėmis sąlygas.

MIELI TĖVELIAI, PRIMENAME, KAD KARANTINO METU:

 • Tėvai/globėjai su kaukėmis atveda vaiką iki įstaigos durų (į patalpas neužeidami) – svarbi komunikacija  vyksta telefonu, rašant žinutę, e-paštu.
 • Karščiuojantys ar turintys peršalimo požymių, vaikai grupės veikloje nedalyvauja.
 • Atkreipiame dėmesį, kad vaikams, kurie turi galimybių likti namuose ir nelankys įstaigos karantino laikotarpiu, mokestis už maitinimą nemokamas, o ugdymo mokestis bus  mokamas įprastai, nes darželiai nėra uždaromi.
 • Jei darželis gavo informaciją apie vaikui ar darbuotojui nustatytą koronaviruso infekciją, privalo operatyviai nustatyti sąlytį turėjusius asmenis ir juos informuoti apie 14 dienų izoliaciją bei nedelsiant pranešti tėvams apie grupės izoliaciją ar apie įstaigoje įvestą infekcijų plitimą ribojantį režimą ir veiklos organizavimą nuotoliniu būdu.

PRAŠOME LAIKYTIS VISŲ SAUGUMO REIKALAVIMŲ, ATIDŽIAI SKAITYTI GAUNAMĄ INFORMACIJĄ, BŪTI SUSITELKUSIEMS BEI OPERATYVIEMS, DALYKIŠKAI ELGTIS/VEIKTI KRITINĖMIS SITUACIJOMIS BEI LAIKU TEIKTI INFORMACIJĄ SUINTERESUOTOMS PUSĖMS.

Būkime sveiki!

Darželio administracija

Lapkričio 3 d.

VESOC spalio 28 d_

Spalio 28 d.

Dėl darbo organizavimo karantino metu

Informuojame, kad nuo š. m. spalio 28 d. Vilniaus miesto savivaldybėje įvedamas karantinas (2020 m. spalio 26 d. LR Vyriausybės nutarimas Nr. 1177).

Ikimokyklinis ir priešmokyklinis ugdymas vyks įprastiniu būdu, laikantis visų saugumo priemonių. Atvesdami vaikučius ir pasiimdami, dėvėkime kaukes (ir ant nosies!), laikykimės saugaus atstumo bei kitų VESOK nurodymų!

Atkreipiame dėmesį, kad vaikams, kurie turi galimybių likti namuose ir nelankys įstaigos karantino laikotarpiu, mokestis už maitinimą nemokamas, o ugdymo mokestis bus mokamas įprastai, nes darželiai nėra uždaromi.

Darželiuose veikiantys būreliai (jei jie susiję su ugdymo procesu, vyksta toje pačioje grupėje ir būrelį lanko tie patys vaikai) laikantis visų saugumo priemonių karantino metu taip pat gali būti organizuojami.

Būkime sveiki ir saugiai tęskime darbus!

 

Spalio 6 d.

2020-10-06 VESOC dėl būtinų sąlygų pakeitimo

NACIONALINIO VISUOMENĖS SVEIKATOS CENTRO ALGORITMAI

NVSC Algoritmai

Rugsėjo 28 d.

2020-09-25 VESOC V-2118

Rugsėjo 22 d.

Naujausia informacija

VESOC rugsėjo 22 d._

Rugpjūčio 18 d.

Sveikatos apsaugos ministro sprendimas

DĖL IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO BŪTINŲ SĄLYGŲ PAKEITIMO (2020-08-17  Nr. V-1840):

 • uždarose patalpose neorganizuojami renginiai;
 • salėje po kiekvieno užsiėmimo (muzikinio, kūno kultūros) vėdinamos patalpos;
 • maksimaliai ugdymą organizuoti lauke. Jei renginys kelioms grupėms lauke – laikomasi 1 m atstumo;
 • asmenys, atlydintys vaikus uždarose patalpose, turi dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemones;
 • prie įėjimo į patalpas – informacija apie higienos laikymąsi, kaukių dėvėjimą, draudimą lankyti įstaigą ligos požymių turintiems vaikams;
 • vaikai, kuriems pasireiškia karščiavimas, sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas, dalyvauti ugdymo veikloje nepriimami;
 • asmenys, atlydintys vaikus ir darbuotojai, vykdantys vaikų priėmimą, uždarose erdvėse, grupės renginiuose, kai tarp dalyvių neišlaikomas 2 m atstumas, turi dėvėti kaukes.
Sprendimą rasite čia:

2020-08-17 DĖL IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO BŪTINŲ SĄLYGŲ PAKEITIMO (V-1840)

 

Birželio 18 d.

Dėl ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo organizavimo būtinų sąlygų nuo birželio 17 d.

Gegužės 29 d.

Nuo birželio 1 d. darželio darbo laikas 6.30 – 18.30

Dirba visos grupės.

Karantinas tęsiamas, todėl ir toliau būtina laikytis visų saugumo reikalavimų.

Atvesdami vaikus, suaugę asmenys privalo dėvėti apsaugines kaukes.

Kiekvieną rytą vaikams matuojama temperatūra.

 

Gegužės 22 d.

Darželio darbo laikas 7.00-18.30

Visą išsamią informaciją Jums suteiks grupių mokytojos bei rasite nuorodas atvykę ant trijų įėjimų metalinių durų.
Labai prašome atsakingai laikytis visų saugumo reikalavimų.

Gegužės 15 d.

Dėl ugdymo proceso atnaujinimo

Savivaldybė informuoja

Nuo š. m. gegužės 18 d. pradedamas ugdymo procesas daliai vaikų, kuriems neįmanoma užtikrinti priežiūros namuose, likę vaikai ugdomi namuose nuotoliniu būdu, kadangi karantinas tęsiamas. Tėvams pateikti pažymų iš darbdavių nereikia. Tėvai nusprendžia patys dėl vaikų atvedimo į ikimokyklinio/priešmokyklinio ugdymo grupę, o įstaigos užtikrina vaikų saugumą, kokybišką ugdymą ir maitinimą.

Paslaugos organizuojamos maksimaliai laikantis grupių izoliacijos principo: žaidimų aikštelėse ribojamas skirtingų grupių darbuotojų kontaktas, vaikai maitinami grupės patalpose (jei grupės patalpose nėra sąlygų organizuoti vaikų maitinimą ir vaikų maitinimas yra organizuojamas bendroje valgymo salėje, vienu metu joje turi valgyti vaikai tik iš vienos grupės pagal iš anksto parengtą grafiką).

Įstaigose neorganizuojamos bendros veiklos.  Švietimo pagalbos specialistų konsultacijos teikiamos nuotoliniu būdu.

Kokios profilaktikos priemonės taikomos įstaigose?

Atsakingai laikomasi visų asmens ir patalpų higienos reikalavimų: patalpos reguliariai vėdinamos, valomi dažnai liečiami paviršiai, prie praustuvių patiekiama skysto muilo, sanitariniai mazgai nuolat dezinfekuojami.

Vertinama visų priimamų į įstaigą vaikų ir darbuotojų sveikatos būklė, matuojant temperatūrą. Vaikai ar darbuotojai, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau) ar (ir) jie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas) dalyvauti ugdymo veikloje nepriimami. Temperatūra matuojama įėjus į patalpas o, atvykus didesniam vaikų skaičiui, gali būti matuojama ir grupės patalpoje ne vėliau kaip per valandą nuo atvykimo į įstaigą.

Ko turi paisyti tėvai (globėjai)?

Kaip ir darbuotojai, vykdantys vaikų priėmimą į įstaigą, atlydintys vaikus asmenys privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias priemones (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones).

Vaiką atlydintys asmenys privalo laikytis asmens higienos reikalavimų: dezinfekuoti rankas su šalia įėjimų į patalpas, gerai matomoje vietoje pakabintomis rankų dezinfekcijai skirtomis priemonėmis; kosėti ar čiaudėti į vidinį alkūnės linkį ar vienkartinę servetėlę.

 Dėl termometrų ir kitų priemonių.

Visomis reikiamomis priemonėmis, kurios reikalingos ugdymo įstaigoje – termometrais, apsaugos priemonėmis (veido apsaugos kaukės, vienkartinės pirštinės, dezinfekcinis skystis, skydai ir kt.) – pasirūpina įstaiga ir steigėjas. Iš tėvų nereikalaujame reikiamų priemonių ir primename, kad bet kokios rinkliavos iš tėvų yra griežtai draudžiamos.

Dėl mokesčio.

Iki š. m. gegužės 15 d. mokama tik už maitinimą. Nuo gegužės 18 d. mokamas maitinimo ir ugdymo mokestis tik už lankytas dienas. Vaikai, nelankantys ir ugdomi nuotoliniu būdu, nei už maitinimą, nei už ugdymą nemoka.

Dėl nedarbingumo pažymėjimų tėvams.

Nedarbingumo pažymėjimas gali būti išduodamas, jeigu:

Atnaujintos rekomendacijos dėl darbo nuo 2020-05-18

 

 

 

Gegužės 11 d.

Iki gegužės 15 d. tęsia veiklą viena ,,Boružėlių“ grupė.

Nuo gegužės 18 d. bus atidaromos grupės. Lankantiems įstaigą vaikams ugdymo procesas vyks grupėse. Nelankantiems – bus vykdomas nuotoliniu būdu!

Iki gegužės 31d. įstaigoje tęsiamas karantinas, todėl laikomasi būtinų saugumo sąlygų:

 • vaikai būna vienoje grupėje, vienoje ir toje pačioje lauko aikštelėje;
 • neorganizuojamos bendros veiklos kelioms grupėms;
 • nepriimami sloguojantys, kosintys, čiaudintys, karščiuojantys ar kt. negalavimų požymių turintys vaikai;
 • nerekomenduojame lankyti įstaigos vaikams, gyvenantiems su rizikos grupės asmenimis, t.y. vyresnio amžiaus bei asmenimis, turintiems lėtinių ligų ir pan.;
 • kiekvieną rytą matuojama atvykusių vaikų temperatūra;
 • pedagogai pasitinka vaikus dėvėdami kaukę;
 • tėvelius prašome laikytis tų pačių saugumo reikalavimų: ateiti į darželį su kauke ir karantino laikotarpiu nevaikščioti darželio koridoriais – iš korpuso į korpusą eiti tik per lauką;
 • tik atvykęs, vaikas nusiplauna rankas;
 • vaikų žaislai plaunami kiekvieną dieną su ūkišku muilu;
 • žaislų ir ugdymo priemonių lentynos, stalčiai valomi drėgna, muilina šluoste;
 • esant šiltam orui, pedagogai su vaikais praleidžia kuo daugiau laiko lauke;
 • tuo metu užtikrinamas grupės patalpų valymas ir vėdinimas;
 • meninio ugdymo, kūno kultūros užsiėmimai, bendros logopedo pratybos iki birželio 1 d. nevyksta.
 • visą vasarą nevyksta jokie masiniai renginiai.

Nuo gegužės 18 d. įstaigą lankantiems vaikams skaičiuojamas mokestis už ugdymą ir už maitinimą.

Nelankantiems įstaigos vaikams – vykdomas nuotolinis ugdymas, tačiau mokestis nebus skaičiuojamas.

Bendra informacija apie darželių veiklą nuo gegužės 18d :

Rekomendacijos- del vaiku ugdymo-nuo-05.18

DĖL IKIMOKYKLINIO IR PRIEŠMOKYKLINIO UGDYMO ORGANIZAVIMO BŪTINŲ SĄLYGŲ (V-1116)

Balandžio 23 d.

Dėl ikimokyklinukų bei priešmokyklinukų priežiūros paslaugų užtikrinimo ir organizavimo nuo š. m. balandžio 27 d.

 

Vaikų priežiūra ugdymo įstaigose organizuojama įvertinus visas aplinkybes. Tėvai turi pateikti darbdavio pažymą dėl būtinumo atitinkamas funkcijas (darbus) atlikti darbo vietoje, arba kai vaikų priežiūros neįmanoma užtikrinti namuose, t. y. į darbą privalo eiti ir būtinąsias funkcijas (darbus) atlikti abu tėvai, įtėviai, globėjai, rūpintojai ir nėra galimybės palikti vaiko namuose, pasitelkiant kitų asmenų pagalbą. Darbdavio pažyma gali būti pateikiama ir elektroniniu būdu.

Svarbu pažymėti, kad abu vaiko tėvai (įtėviai, globėjai, rūpintojai) kreipdamiesi dėl vaiko priežiūros bei maitinimo paslaugų turi būti atsakingai įvertinę visas kitas vaiko  priežiūros galimybes namuose.

Vaikų priežiūros paslaugos teikiamos užtikrinant visas apsaugos priemones ir laikantis reikalavimų, skirtų užkirsti kelią virusui plisti: sudarytos tinkamos sąlygos darbuotojų ir vaikų rankų higienai, patalpos išvėdinamos, o aplinkos valymas priežiūros paslaugų teikimo vietoje  atliekamas atsižvelgiant į Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos parengtas rekomendacijas patalpų valymui COVID-19 pandemijos metu.

Pabrėžiame, kad darželiuose tėvų mokestis bus skaičiuojamas tik už maitinimą. Už ugdymą mokestis nebus skaičiuojamas, kadangi  teikiamos vaikų priežiūros paslaugos.

DĖL-COVID-19-LIGOS-KORONAVIRUSO-INFEKCIJOS-VALDYMO-PRIEMONIŲ-VAIKŲ-PRIEŽIŪROS-ORGANIZAVIMUI-ĮSTAIGOSE-V-977-1

 

Kovo 25 d.

Kovo 16 d.

Dėl medicinos darbuotojų vaikų priėmimo
Vadovaudamiesi 2020 m. kovo 13 d. Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu užtikrinti medicinos sektoriaus įstaigų darbuotojų šeimose augančių vaikų priežiūrą, jeigu to neįmanoma įgyvendinti namuose, informuojame, jog tėvų, atitinkančių įsakyme minimus kriterijus, vaikai priimami nuo 07.00 iki 19.00 val.

Apie   sprendimą   atvesti   vaiką  į  darželį  prašome  informuoti  administraciją tel. 8 684 68374. 

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas ir medicinos įstaigų sąrašas.

AD ISAK del medicinos sektoriaus darbuotoju vaiku 

Kovo 13 d.

Dėmesio! Dėl ugdymo proceso nutraukimo

Vadovaujantis Vilniaus miesto savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos, vykusios š. m. kovo 12 d., posėdžio protokolo Nr. A16-213/20(2.6.2.1-CIV) sprendimais,

 

pranešame, kad nuo kovo 13 d. (penktadienio) nutraukiamas ugdymo procesas visose ugdymo įstaigose.

 

Paskelbus valstybės lygio ekstremalią situaciją,  vadovaujantis Mokesčio tvarkos  8 ir 11.2.9  p., mokestis už vaiko ugdymą ir maitinimą nemokamas.

 

Daugiau informacijos apie situaciją Vilniaus mieste – https://vilnius.lt/lt

Apie epidemijos pratęsimo ar pabaigos datą informuosime papildomai.

 

Kviečiame sekti informaciją Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje ir susipažinti su dažniausiai užduodamais klausimais dėl COVID-19 ir atsakymais į juos: http://sam.lrv.lt/lt/news/koronavirusas/duk-covid-19.
Taip pat bet kuriuo paros metu galima skambinti į Nacionalinio visuomenės sveikatos centrą tel. Nr. (8 5) 212 4098.

 

 Kovo 12 d.

SVARBU!  Vilnius reaguoja į koronavirusą: stabdo ugdymo įstaigų veiklą, uždaro viešas pramogų erdves.
Vilniaus miesto savivaldybė, reaguodama į koronaviruso pandemiją pasaulyje, imasi griežtų priemonių viruso plitimo stabdymui. Nuo rytojaus iki šv. Velykų atostogų pabaigos uždaromos visos ugdymo įstaigos – darželiai, mokyklos, universitetai, atšaukiami visi renginiai, stabdoma kino teatrų, sporto klubų ir kitų poilsio ar pramogų vietų veikla. Tačiau gyventojams savivaldybė rekomenduoja neužsidaryti tarp keturių sienų – nepamiršti išeiti pasivaikščioti, sportuoti lauke, lankytis gamtoje.
„Matome užsienio šalių pavyzdžius, kaip greitai virusas iš nematomo tampa masiškai plintančiu. Nors patvirtintų koronaviruso atvejų Vilniuje dar nėra, tačiau puikiai suprantame, kad tik laiko klausimas, kada ši situacija pasikeis, todėl negalime delsti, turime reaguoti siekdami apsaugoti vilniečius, ypač pažeidžiamiausias grupes. Tai sudėtingi sprendimai, nepatogumų ar nuostolių patirsime visi, tačiau be jų mes galime turėti gerokai sunkesnes pasekmes. O šiuo periodu kviečiu labiausiai vertinti medikų darbą ir saugoti juos – tik nuo jų kantrybės ir sveikatos priklausys, kaip mus palies virusas“, – sakė Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius.
Savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos vadovo, Savivaldybės administracijos direktoriaus Povilo Poderskio teigimu, pagrindinis tikslas – stabdyti viruso plitimą, todėl, įsigilinus į Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijas bei kitų šalių patirtį, bus imtasi visų priemonių, kurios gali sumažinti neigiamas koronaviruso pasekmes.
„Suprantame, kad ugdymo įstaigų stabdymas sukels didelių nepatogumų tėvams, bet šiuo atveju turime galvoti apie žmonių gyvybių apsaugojimą – tiek dirbančių ugdymo įstaigose, tiek vaikų tėvų ir senelių. Laikini veiklos stabdymai Vilniuje galios ir visoms vietoms, kuriose dėl poilsio ar pramogų buriasi žmonės: muziejams, kino teatrams, sporto klubams ir kitiems. Verslą kviečiame solidariai atlaikyti viruso ataką – taip, šios priemonės griežtos, tačiau jos nepažeidžia ekonomikos, priešingai – jei nestabdysime viruso dabar, jis turės didžiulių neigiamų pasekmių ekonomikai ateityje“, – teigė P. Poderskis.

Savivaldybės Administracijos direktoriaus įsakymu šiandien nuspręsta:

Švietimas:

 • Ugdymo įstaigų (darželių, mokyklų, aukštųjų mokyklų) veikla stabdoma nuo rytojaus (kovo 13 d.) penkioms savaitėms iki balandžio 17 d., į šį periodą įtraukiant ir šv. Velykų atostogas.
 • Informuoti mokyklų direktorius ir mokytojus, kad ugdymosi procesas nenutrūktų ir būtų tęsiamas virtualiai – el. paštu ir per el. dienynus.

Renginiai, viešosios erdvės, susisiekimas:

 • Nuo rytojaus Vilniuje turi būti sustabdyti visi renginiai uždarose vietose, kuriuos dalyvauja daugiau nei 100 žmonių.
 • Nuo rytojaus Vilniuje atvirose vietose negali vykti renginiai, į kuriuos kviečiami žmonės.
 • Nuo rytojaus Vilniuje stabdyti visų viešų kultūros, poilsio ir pramogų vietų veiklą: muziejai, kino teatrai, sporto klubai ir kitos panašios veiklos erdvės.
 • Prekybos vietų veikla nestabdoma, tačiau jų savininkams savivaldybė rekomenduoja imtis visų būtinų priemonių dėl efektyvaus patalpų dezinfekavimo, vėdinimo ir užtikrinti, kad būtų išvengta žmonių būriavimosi. Gyventojams rekomenduojama tokiose vietose lankytis tik dėl būtinų pirkinių, taip pat dažniau rinktis apsipirkimą internetu.
 • Vilniaus viešasis transportas nebus stabdomas, tačiau bus dažniau dezinfekuojamas, vėdinamas, taip pat keleiviai bus raginami laikytis atstumo vienas nuo kito. Jau tariamasi su dviračių bei paspirtukų dalijimosi bendrovėmis, kad jos kuo anksčiau pradėtų savo sezoną.

Įstaigų darbas:

 

 • Visoms Vilniuje veikiančioms įstaigoms ir įmonėms savivaldybė rekomenduoja atšaukti visas komandiruotes, kiek įmanoma darbą perkelti iš biurų į namus, atsisakyti nereikalingų susitikimų arba perkelti juos į virtualią erdvę.
 • Savivaldybė nuo pirmadienio vilniečius aptarnaus tik nuotoliniu būdu – el. būdu ir telefonu.

Vilniaus miesto savivaldybė dar kartą prašo visuomenės sąmoningumo, sumažinti socialinių kontaktų skaičių šiuo kritiškai svarbiu periodu, vykdyti griežtas saviizoliacijos sąlygas grįžus iš karštųjų taškų užsienyje, ir ypač saugoti viruso pažeidžiamiausias visuomenės grupes – vyresnius asmenis bei sergančiuosius lėtinėmis ligomis. Su telekomunikacijų bendrovėmis kalbamasi apie tiesioginį informavimą tų, kurie grįžta iš užsienio.

Vilniaus meras šiandien susitiko su Vilniuje veikiančių asmens sveikatos priežiūros įstaigų atstovais siekiant užtikrinti operatyvų ir efektyvų situacijos valdymą. Taip pat šiandien vyksta mero susitikimas su maisto išvežiojimo bendrovėmis dėl galimybės bendradarbiauti šiuo periodu pristatant maistą tiems, kas negalės juo pasirūpinti patys. Taip pat tariamasi su privačiomis bendrovėmis dėl galimybės palankesnėmis sąlygomis vilniečiams suteikti galimybę naudotis išmaniąja televizija saviizoliacijos periodu.

Tam, kad šiuo periodu gyvenimas neapsiribotų keturiomis namų sienomis, Vilniaus miesto savivaldybė gyventojams rekomenduoja pagalvoti apie šias veiklas:

 

 • Sportą iš uždarų erdvių perkelti į gamtą;
 • Eiti pasivaikščioti – nebūtina užsidaryti namuose. Tačiau negalioja tiems, kurie dėl karantino turi saviizoliuotis namuose;
 • Šeimoje rasti bendrų veiklų – stalo žaidimai, filmai, serialai, kūrybinė veikla;
 • Lankytis gamtoje – aplink Vilnių tiek puikių vietų, išnaudokite šį laiką jų apžiūrėjimui;
 • Atrasti naujus patiekalus namuose;
 • Įveikti Vilniaus knygų mugėje nusipirktas knygas;Turint galimybę, daugiau laiko praleisti soduose, sodybose, atostogų apartamentuose;

Šie savivaldybės sprendimai gali būti papildyti paaiškėjus naujoms Vyriausybės rekomendacijoms.

Artimiausiu metu atsiųsime detalias rekomendacijas ir labai tikimės sklandaus bendradarbiavimo.

 

Vilniaus miesto savivaldybės administracijos

Vyriausioji patarėja

 

                                                                                                                                

                  

Naujausia apibendrinta informacija (kovo 12 d.):

 • Nuo šiol rizikingomis šalimis laikomos: Kinija, Honkongas, Iranas, Japonija, Pietų Korėja, Singapūras, Vokietija, Prancūzija, Ispanija ir visa Italija (ne tik 4 Italijos regionai, kaip iki šiol).
 • Atnaujinta, kokioms sąlygoms esant žmogus bus tiriamas dėl koronaviruso infekcijos:
  • keliavęs paveiktose teritorijose arba buvęs artimame sąlytyje su patvirtintu ar tikėtinu COVID-19 atveju;
  • asmeniui yra pasireiškusi sunki ūmi arba tik ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas);
  • nėra nustatyta kitos etiologinės priežasties, kuri paaiškintų aukščiau minėtus  simptomus, tačiau reikalinga hospitalizacija;
 • Informacija visiems grįžusiems asmenims iš paveiktų teritorijų:
  • ir toliau prašoma pateikti informaciją apie save šiais būdais: užpildant Nacionalinio visuomenės sveikatos centro interneto svetainėje pateikiamą anketą:  http://nvsc.lrv.lt/covid-19; pranešus tel.: (8 5) 212 4098, el. paštu: info@nvsc.lt
  • 14 dienų stebėti savo sveikatą;
  • jei sveikatos stebėjimo metu išsivysto ligos simptomai (karščiavimas, kosulys, apsunkintas kvėpavimas), nedelsiant skambinti telefonu skubios pagalbos telefonu 112, pranešti apie susirgimo aplinkybes ir vykdyti medikų nurodymus;
  • jei per dvi savaites ligos simptomai neišsivysto, žmogus laikomas sveiku ir gali grįžti į įprastą gyvenimą;
  • nuo šiol izoliacijai namuose (saviizoliacijai) sveikiems ir neturėjusiems sąlyčio su sergančiuoju koronaviruso liga žmonėms nebebus išduodami nedarbingumo pažymėjimai; Ugdymo įstaigų vadovų prašoma leisti darbuotojams bei mokiniams (vaikams), jei jie pastaruoju metu grįžo koronaviruso paveiktų šalių, nesilankyti švietimo įstaigoje, sudaryti sąlygas mokytis nuotoliniu būdu, savarankiškai, o darbuotojams – dirbti nuotoliniu būdu.
  • Nedarbingumo pažymėjimas bus išduotas asmenims, grįžusiems iš Kinijos, Honkongo, Irano, Japonijos, Pietų Korėjos, Singapūro, Vokietijos, Prancūzijos, Ispanijos ir Italijos, kuriems yra pasireiškusi sunki ūmi arba tik ūmi kvėpavimo takų infekcija (karščiavimas ir bent vienas kvėpavimo takų ligos simptomų – kosulys, apsunkintas kvėpavimas). Esant galimybei kviečiama darbdavius sudaryti sąlygas dirbti nuotoliniu būdu.

 

Atsakymas į dažniausiai užduodamą klausimą dėl izoliavimosi sampratos ir būtinųjų veiksmų. Jei asmuo izoliavosi, intensyviai rekomenduojama:

 • nepalikti izoliavimosi vietos 14 d. nuo paskutinės rizikos užsikrėsti dienos (paskutinės buvimo paveiktoje teritorijoje dienos);
 • nesilankyti viešose vietose, pvz., mokykloje, darbe, universitete, masinio susibūrimo vietose ir kt.;
 • visą izoliavimosi laiką nepriimti svečių namuose;
 • kasdien matuoti kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir pranešti jums skambinančiam  visuomenės sveikatos specialistui apie atsiradusius sveikatos pokyčius (atsiradus kosuliui, dusuliui, apsunkintam kvėpavimui ar kt.);
 • jei įmanoma, maistu ir kitais būtinaisiais poreikiais kviesti pasirūpinti šeimos narius ar draugus, kuriems nėra taikomos izoliavimo priemonės. Jei nėra tokios galimybės, rekomenduojama maistą užsakyti į namus.

 

Kviečiu Jus susipažinti su dažniausiai užduodamais klausimais dėl COVID-19 ir atsakymais į juos: http://sam.lrv.lt/lt/news/koronavirusas/duk-covid-19

 

PASAULIO SVEIKATOS ORGANIZACIJOS REKOMENDACIJOS DĖL KORONAVIRUSO

Vadovaujantis Pasaulio sveikatos organizacijos rekomendacijomis,  pagrindinės pasirengimo koronaviruso protrūkiams priemonės visuomenėje yra šios:

 • Likti namie, jei jaučiami respiraciniai simptomai (pakilusi temperatūra, kosulys, dusulys). Todėl vaikai su šiais simptomais neturi būti vedami į darželius.
 • Kosėjimo, etiketas: kosint, čiaudint burną bei nosį  užsidengti servetėle, po to servetėlę išmesti į uždarą šiukšlių dėžę su automatiniu dangčio pakėlimu. Todėl darželiuose turėtų būti mokoma kosulio etiketo, turi būti vienkartinių servetėlių atsargos ir pėdalinės šiukšlių dėžės.
 • Rankų higiena: dažnai plauti rankas su tekančiu vandeniu ir muilu mažiausiai 20 sek, ypač  pasinaudojus tualetu, prieš valgį, išsišnypštus nosį, pakosėjus ar nusičiaudėjus. Papildomai darželiuose siūlome vaikams nusiplauti rankas tik atvykus į ugdymo įstaigą, grįžus iš lauko, pažaidus su bendro naudojimo žaislais, prieš miegą.
 • Jei nėra šalia muilo ir vandens, tada naudoti alkoholinį rankų dezinfektantą. Tai darželio vaikams nėra aktualu, nes šiuo metu reikėtų vengti išvykų.
 • Nuolatinė aplinkos priežiūra. Dažnai liečiamų paviršių nuolatinis valymas (2-3 kartus per dieną). Nepakanka vien grindų, baldų paviršiaus valymo. Atkreiptinas dėmesys į durų rankenas, tualeto nuleidimo bakelio rankenas, žaislus. Valymui pakanka vandens ir įprastinių valymo priemonių. Rekomenduojama naudoti vienkartines šluostes, kurias po panaudojimo išmesti į uždarą atliekų talpą. Jei naudojamos daugkartinės paviršių valymo šluostės, jas plauti automatinėse skalbimo mašinose, dezinfekuojant karščiu.

Informacija dėl vaikų rankų dezinfekavimo alkoholiniu dezinfektantu

Alkoholiniai rankų dezinfektanatai mažiems vaikams nerekomenduotini dėl šių priežasčių:

Sąlyčio  trukmė su oda turi būti ne mažiau 15 -20 s. Alkoholis per odą gali prasiskverbti į kraują, o minėti dezinfektantai nėra gaminti specialiai vaikams, jų poveikis vaikų sveikatai nėra vertintas. Vaikai rankomis mėgsta liesti veidą, kišti pirštus į burną, todėl atsiranda grėsmė  cheminei medžiagai patekti į vaiko oranizmą ne tik per odą, bet ir per burną.

Rankų dezinfektantai paprastai skirti naudoti vietose, kur greta nėra praustuvės, t.y. kelionėse, išvykose ir pan. Teisingai plaunant rankas vandeniu ir muilu, mechaniškai pašalinama 95 % mikroorganizmų.

 

 

Vasario 27 d. žiniomis, COVID-19 paplitimas yra šiose teritorijose: Kinijoje (visos provincijos), Šiaurės Italijoje (Lombardijos, Veneto, Pjemonto ir Emilijos – Romanijos regionai), Honkonge, Irane, Japonijoje, Pietų Korėjoje, Singapūre.

 

Atkreipiame dėmesį, kad visiems žmonėms, kurie neseniai grįžo iš aukščiau paminėtų koronaviruso paveiktų teritorijų, 14 dienų nuo paskutinės buvimo minėtose šalyse dienos  rekomenduojama likti namuose ir stebėti savo sveikatą.

Vaikai, grįžę iš Kinijos ar aukščiau paminėtų regionų, turi 14 d. likti namuose, jų tėvai – informuoti ugdymo įstaigos administraciją.

Tėvai, grįžę iš Kinijos ar aukščiau paminėtų regionų, turi kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC) arba 14 d. dirbti nuotoliniu būdu.

 

Mokytojai, grįžę iš Kinijos ar aukščiau paminėtų regionų, turi kreiptis dėl nedarbingumo pažymėjimo išdavimo į Nacionalinį visuomenės sveikatos centrą (NVSC).

Primename, kad visa  šia informacija (ir anksčiau siųsta) būtina pasidalinti su savo įstaigų bendruomenėmis, darbuotojais ir tėvais (el. paštais, patalpinti el. dienynuose, paskelbti internetinėse svetainėse, iškabinti stenduose ir kt.).

Taip pat pridedame specialistų rekomendacijas (video): kaip teisingai vėdinti ir valyti patalpas –  https://we.tl/t-bw8bYSnOZ8

Siunčiame ir Sveikatos apsaugos ministerijos raštą dėl koronaviruso atvejo apibrėžimo atnaujinimo (žr. prisegta).

Daugiau informacijos galima rasti Sveikatos apsaugos ministerijos svetainėje https://sam.lrv.lt/lt/naujienos/dazniausiai-uzduodami-klausimai-del-naujojo-koronaviruso-ir-rekomendaciju-gyventojams.  Taip pat galima konsultuotis ir karštąja linija tel. Nr. 8 618 79984 (visa parą konsultuoja Nacionalinio visuomenės sveikatos centro specialistai).

Kilus klausimų apie situaciją, prašome susisiekti su visą parą budinčia Nacionalinės visuomenės sveikatos centro karštąja linija.  Visą parą budinčios karštosios linijos tel. Nr.:  8 618 79984.

https://www.smm.lt/web/lt/del-koronaviruso