PASAULINĖ AUTIZMO SUPRATIMO DIENA

BALANDŽIO 2 D. – PASAULINĖ AUTIZMO  SUPRATIMO DIENA

Daugeliui autizmas siejasi su „lietaus žmogumi“ Raymondu Babbittu, įkūnytu Dustino Hoffmano to paties pavadinimo filme. Žmonės autistus įsivaizduoja kaip neįstengiančius vieniems tvarkytis kasdienybėje, bet apdovanotus įspūdingais gabumais. Bet bejėgio genijaus, mintinai mokančio visą telefonų knygą, paveikslas toli gražu ne visada atitinka tiesą.

Nuo 2007 metų balandžio 2-oji yra minima kaip Pasaulinė autizmo supratimo diena.

Kas yra autizmas? Autizmo priežastys iki pat šių dienų yra ne iki galo žinomos. Autizmo sutrikimo formavimuisi neabejotinai turi įtakos daugelis faktorių – genų ir biologinės aplinkos įtaka prieš, per ir po gimimo gali daryti neigiamą įtaką smegenų vystymuisi ir sukelti autizmo sutrikimus. Įrodyta, jog autizmas tikrai neišsivysto kaip blogo auklėjimo ar konfliktų šeimoje pasekmė. Tai įvairiapusis vystymosi sutrikimas, kuris pasireiškia trijose veiklos srityse: socialinės sąveikos, verbalinės ir neverbalinės komunikacijos bei elgesio.

Autizmo simbolis. Dėlionės raštas juostelėje simbolizuoja autizmo sutrikimo keliamą problemą. Skirtingos spalvos ir formos reiškia skirtingus žmones, susiduriančius su šiuo sutrikimu, ir paties sutrikimo sudėtingumą. Juostelės spalvų ryškumas yra vilties šviesa.

Mes turime žinoti, kad…

  • Autistai taip pat turi jausmus: jie myli ir kenčia, jie liūdi. Tačiau dažniausiai išreikšti savo jausmus tokiems asmenims yra sunkiau. Jeigu emocijų mažiau, tai nereiškia, kad jie apatiški.
  • Tokie žmonės dažniausiai atrodo kaip labai nenoriai bendraujantys. Tačiau tai nėra visiškai tiesa, kadangi daugelis autistų nori, tačiau paprasčiausiai nemoka bendrauti. Geriausia mokytis per tą patį bendravimą. Svarbiausia toleruoti
    • žmogų ir suteikti galimybę išmokti.
    • Labai svarbu suteikti autistui daugiau dėmesio. Jis labai mielai kalba jam įdomiomis temomis, tad kuo daugiau dėmesio skirkite tiems dalykams, kurie jį domina. Tokiu atveju pavyks užmegzti ryšį.
    • Išties pasitaiko autistų, kurie labai gabūs tam tikrose sferose. Labai svarbu jiems suteikti galimybę jose tobulėti.

Informacijos šaltinis Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras

 

Kita video informacija:

Lietaus vaikai | Lietuvos autizmo asociacija

Pozityvaus elgesio palaikymo ir intervencijų sistemos diegimas Lietuvoje: nuo teorijos link …

 

Saulėgrąža – Bitučių grupės priešmokyklinukai