VAIKO ADAPTACIJA DARŽELYJE

   Visada labai laukiame atvykstančių naujai priimtų vaikučių, tačiau taip pat nerimaujame dėl neišvengiamos adaptacijos laikotarpio. Kaip žinome, vienas pirmųjų reikšmingų pokyčių vaiko gyvenime įvyksta jam pradėjus lankyti darželį. Suprantame, kad šiuo nelengvu laikotarpiu pokyčius išgyvena visa šeima. Kiekvieno vaiko adaptacijos trukmė skirtinga, nes ji priklauso nuo vaiko raidos, asmeninių savybių, amžiaus ar socialinės patirties.                                                                                                                                                                                              Vaikų darželis – viena pirmųjų ikimokyklinio amžiaus vaikų socializacijos vietų. Pastebime, kad darželyje geriausiai jaučiasi tie vaikai, kurių tėvai padeda jiems suprasti: darželyje ir namuose gyvenimas skiriasi. Labai svarbu, kad tėvai paaiškintų, kas yra darželis, kuo jis naudingas ir geras vaikui. Vaikas turėtų žinoti, kad jo pagrindinė veikla darželyje išmokti būti, žaisti ir draugauti su kitais vaikais. Gebėjimas atsiskirti nuo tėvų, prisitaikymas prie naujų taisyklių ir pasikeitusios aplinkos, bendra  veikla su kitais vaikais – yra unikali ir labai svarbi patirtis. Supažindinkite su šiais skirtumais mažylį prieš jam pradedant lankyti darželį bei vis pakartokite jau pradėjus. Jūsų pagalba namuose – ypač svarbi. Ši informacija suteiks daugiau žinių ir aiškumo, ruošiantis darželiui:

Adaptacija – rekomendacijos tėvams 

Mūsų darželio psichologo asistentės Virginijos Šilauskienės rekomendacijos

Tėvams apie 2–3 metų vaikų adaptaciją darželyje

Taip pat svarbi informacija priešmokyklinukų tėveliams

Kaip ruoštis mokyklai kartu su vaiku ar paaugliu

 

Kviečiame susipažinti, koks yra dienos ritmas Saulėgrąžoje (ikimokyklinėse ir priešmokyklinėse grupėse  maitinimosi, buvimo lauke, miego laikas kiek skiriasi):

VAIKO DIENELĖ

 

     Neprognozuojama epidemiologinė situacija rudenį diktuoja išskirtines sąlygas ir įpareigoja mus visus laikytis saugumo reikalavimų. Pažymime, kad šiuo pandeminiu laikotarpiu Vilniaus miesto savivaldybės specialistai rekomenduoja vaikų adaptacijos periodu išvengti tėvų (globėjų, rūpintojų) patekimo į ugdymo įstaigų grupes, išskyrus išskirtinius atvejus, kai dėl ypatingai jautrių, turinčių specialiųjų ugdymosi poreikių, vaikų ypatumų staigus atskyrimas negalimas ar nerekomenduojamas pagalbos vaikui specialistų.

     Lopšelyje-darželyje ,,Saulėgrąža“ tokius atvejus spręsime individualiai ir lanksčiai, aptarus su šeima ir švietimo pagalbos specialistais bei griežtai laikantis reikiamų saugumo reikalavimų. Jums svarbiais klausimais kviečiame skambinti telefonu 8(5)247 41 82, informuoti ir susitarti dėl atvykimo laiko, numatyti susitikimus su būsimais grupių pedagogais.

Informacija tėvams apie spec.poreikių turinčius vaikus

Tėvams (globėjams) apie specialiųjų ugdymosi poreikių vaikus (iki 7 m.) bei pagalbos galimybes vaikui, šeimai Vilniaus mieste

Sėkmingo starto Jums! Drąsiai pradėkite kelionę į pažinimo, atradimų ir kūrybos pasaulį ir pasitikėkite profesionaliais įstaigos pedagogais – mokytojomis, auklėtojomis ir jų padėjėjomis, švietimo pagalbos specialistais, kurie padės  atsiskleisti net patiems mažiausiems ir nedrąsiausiems!